niedziela, 9 lutego 2014

Prawdziwe pieczywo

Coraz  częściej kupujemy pieczywo w różnych hipermarketach dlatego, że jest ciepłe niedrogie, a co najważniejsze "prosto z pieca".

Nigdy nie zdajemy sobie sprawy ile w tym pieczywie jest związków chemicznych, które nie powinny pojawić się w chlebie czy bułkach. Ciasto, z którego wyrabiane są te produkty jest wysoko mrożone, zawiera same spulchniacze, utrwalacze i aromaty. Czynniki te powodują, że pieczywo staje się jeszcze bardziej tuczące i ciężkostrawne.


Ze względu na to, że większość ludzi kupuje teraz pieczywo właśnie w hipermarketach piekarze, cukiernicy muszą zmniejszyć produkcje prawdziwych naturalnych wyrobów. Jeśli my dalej będzie preferować sztuczne produkty na śniadanie czy kolacje niedługo zapomnimy o prawdziwym smaku chrupiącego chleba, bo piekarnia nie wygrają  pojedynku z wielkimi sieciowymi sklepami produkującymi na masową skalę. 

Zachęcam więc do odwiedzania piekarni, które oferują nam prawdziwe tradycyjne przysmaki. 

Warto pamiętać, że prawdziwy chleb powinien posiadać mąkę, wodę drożdże i ewentualnie różnego typu ziarna słonecznik, sezam, pestki dyni, itp. 
 Wszystkie inne składniki widoczne w składzie chleba mogą dać nam wiele do myślenia. 
Dodatkowo jedząc prawdziwy chleb do syta można się najeść dwoma kromkami, jedząc sztuczny można go zjeść pół bochenka i po chwili możemy odczuwać głód. Chleb prawdziwy jest zbity, ciężki, nie pleśnieje tylko robi się czerstwy, zaś pieczywo sztuczne jest lekkie pulchne po kilku dniach dalej miękkie, kiedy robi się nieświeże nie czerstwiej tylko gumowieje, a co najważniejsze nie czerstwieje tylko pleśnieje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz