poniedziałek, 24 lutego 2014

Szczupła sylwetka

Zbliża się okres wiosenny, gdzie każdy zaczyna walkę o szczupła i zgrabną sylwetkę. Ze względu na to, że sport i bycie „fit” jest coraz bardziej modne dużo większa grupa ludzi zaczyna stosować diety, uprawiać sport. Tak jak uprawianie sportu przynosi same korzyści dla naszego organizmu tak wiele bezmyślnych diet może nam zaszkodzić.

Kluczem do sukcesu w każdej diecie jest spożywanie dużej ilości wody. Otwierając strony poświęcone szczupłej sylwetce zawsze na wstępie pojawia się stwierdzenie- „Najważniejsze to spożywać dużą ilość wody 2-2,5 l dziennie”, mało kto jednak dokładnie tłumaczy dlaczego picie wody jest tak ważne.
Picie zbyt małej ilości wody spowalnia metabolizm i  odwadniasz organizm , co powoduje, że temperatura ciała diametralnie spada. Zbyt niska temperatura ciała to genialne warunki do odkładania się tłuszczu.

Dodatkowo oprócz tego, że woda przyspiesza metabolizm to również oczyszcza organizm z zalegających niepotrzebnych toksyn i związków chemicznych które są w pokarmie, a które nie powinny znajdować się w naszym organizmie.
Warto pamiętać, że jeśli zaleca się picie 2,5 l wody to nie wliczamy w to herbat kaw, koktajli i innych napoi- mowa jest o czystej naturalnej wodzie.

1 komentarz:

 1. Dzień dobry
  Zapraszam do kontaktu na: kontakt@blog-media.pl
  Chciałabym przedstawić informacje na temat możliwości współpracy reklamowej
  Pozdrawiam serdecznie
  Magdalena

  OdpowiedzUsuń