wtorek, 3 września 2013

POLECAM

http://www.fumenti.pl/pl/warsztaty/fajne-baby-43

Fajne Baby

Poziom trudności: (łatwy)
Prowadzący:Weronika Suliga
Data:22 wrzesień 2013 r. ()
Czas trwania:12:00 - 16:00 (4 godziny)
Koszt:130 zł
Dostępność:wolne miejsca
Po raz pierwszy Fajne Baby! roztoczą zapach swoich słodkich wypieków w Akademii Fumenti.
Już od dwóch lat codziennie rano wypiekamy muffiny i cupcake'i, kusząc tym samym przechodniów ulic Lawendowej i Świętojańskiej w Gdańsku. Po raz pierwszy na warsztatach zdradzimy tajniki naszych wypieków, począwszy od ciasta, a na dekoracjach skończywszy.
Tematem przewodnim warsztatów będą smaki jesieni, aromatyczna śliwka, pachnące jabłka, orzechy i co nam w słodkiej duszy gra.
Do wypieku bab użyjemy wyłącznie naturalnych składników  jaj, maki pszennej i pełnoziarnistej , mleka i wanilii oraz prawdziwego, dobrego kakao. Dodatkowymi składnikami ciast będą orzechy, migdały i płatki owsiane i owoce. Wyjaśnimy różnice w wypieku muffinow i cupcake'ow, które sa ze sobą bardzo często mylone.

Co zrobimy:
  • Cupcake "Śliwka w kompocie"
  • Cupcake "Prażone jabłko"
  • Cupcake "Śliwka w czekoladzie"
  • Muffin "Polska Złota Jesień"
  • Cupcake zbożowy z orzechami.
  • Podstawy dekoracji z lukru plastycznego.

Weronika Suliga

Z miłości do wypieków przeprowadziła się do Gdańska, by pracować w zespole cukierni "Fajne Baby". Jej sposób pracy w kuchni można określić jako: nieprzepisowy, ale perfekcyjny. Pracuje z zespołem ludzi pełnych pasji, którzy kochają piec i dekorować małe dzieła sztuki. Każdego, kto ma w sobie odrobinę miłości do słodkości, nauczy tworzenia cupcake's. Największym sukcesem małego zespołu cukierni było zrobienie 7200 sztuk zdobionych bab na jeden event. Weronika to fajna baba.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz